Aistė Černiauskaitė

Esu Aistė. Gimiau ir augau Aukštaitijos sostinėje – Panevėžyje. Mokiausi Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje, kurioje, dėka kvalifikuotų ir savo darbą mylinčių mokytojų, tobulinau savo talentą piešime ir plėčiau saviraiškos spektrą.

Mokytojai skatino daugiau piešti ir pamatę, kad turiu talentą piešimui, paskatino surengti savo darbų parodą. 2011 metais kovo 13-ąją, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos mansardoje, buvo atidaryta mano personalinė darbų paroda. Pagrindinis mano darbo įrankis buvo paprastas pieštukas, nupiešęs man tiesiausią kelią link pripažinimo. Pradėjau domėtis žmogaus anatomija, norėjau piešti kūnus, judesius. Veliau domėjimosi spektras vis plėtesi.

Nors mano talentą piešti artimieji pastebėjo dar mano vaikystėje, niekuomet neteko mokytis dailės mokykloje. Piešti mokiausi pati, domėdamasi dailės istorija bei savarankiškai išbandydama įvairius piešimo stilius. Jei reikėtų save apibūdinti keliais žodžiais, apibūdinčiau save kaip PERFEKCIONISTĘ bei NEBIJANČIĄ IŠŠŪKIŲ. Mano perfekcionizmas pasireiškia tuo, kad darydama bet kokį darbą stengiuosi viską padaryti tobulai, be klaidų. Tiek darbo procese, tiek ir jau atlikus darbą, visuomet permąstau, ar viskas atlikta taip, kaip turi būti. Nuolat ieškau alternatyvų tobulėti ir įvairių naujovių, kurias galėčiau pritaikyti savo darbe. Su iššūkiais savo darbe susitinku bene kaskart, nes kiekvieno kliento užsakymas yra unikalus ir turi būti išpildytas ypatingai, atitinkant užsakovo charakterį, norus bei poreikius. Nebijau eksperimentuoti ir rizikuoti, ko pasėkoje atrandu naujas savo galimybių ribas.

Mintis pradėti tapyti ant sienos gimė tuomet, kai supratau, kad mano saviraiškai nebeužtenka paprasto balto popieriaus lapo, kuris smarkiai apriboja mano galimybes. Pirmasis mano bandymas tapyti ant sienos buvo pastūmėtas išorinių veiksnių – pažįstama išreiškė prašymą nupiešti „kažką“ ant jos buto sienos. Tuo metu turėjau kūrybinę laisvę, tad nutapiau gėles. Sienų tapybos technikas yra vienas iš originaliausių ir neprarandančių savo vertės interjero dekoravimo būdų, todėl tampa vis populiaresniu reiškiniu žmonių namuose. Rankų darbo piešinys leidžia paversti Jūsų interjerą išskirtiniu ir nepakartojamu, nes kiekvienas piešinys yra unikalus, atspindintis užsakovo charakterį, pomėgius, temperamentą bei skonio pojūtį.

Tapybos ant sienos procesas yra apipintas savotišku žavesiu ir kupinas unikalumo. Kaip ir kiekvienas žmogiškasis stebuklas, viskas prasideda nuo idėjos. Kartais klientas jau turi idėją, o kartais pasikliaujama mano nuomone, kurią susidarau apžvelgdama namų interjerą, vyraujančias spalvas, bendraudama su klientais bei stengdamasi suprasti, koks piešinys labiausiai atspindėtų namų dvasią bei užsakovų charakterį, pomėgius. Tuomet nupiešiu kuo daugiau įvairių eskizų kaip alternatyvas unikaliam piešiniui ant sienos, iš kurių užsakovas išsirenka jam labiausiai patikusį. Tuomet kartu aptariame spalvas, piešinio dydį bei kitas detales. Kuomet yra suderinamos visos smulkmenos, prasideda darbas. Darbo proceso metu nuolat bendrauju su užsakovu, teiraujuosi, ar piešinys tenkina jų lūkesčius, nuolat primenu, kad viskas yra pataisoma. Piešimo proceso trukmė priklauso nuo keletos veiksnių ir gali apimti nuo kelių valandų iki kelių savaičių, tačiau baigus darbą užsakovas supranta, kad laukti vertėjo.

Į šią mano veiklą dėmesį atkreipė ir žiniasklaida. 2016 metų pabaigoje vietinėje spaudoje buvo publikuotas straipsnis apie mane bei mano veiklą, apimant ir tapybą ant sienų.